Славия - Беласица 3:1

Първа победа от 5 кръга насам...

Славия спечели срещу Беласица с 3:1 и така сложи край на поредицата от 5 поредни кръга без победа. За последен път "белите" взеха три точки на 20 март срещу "Марек" на своя стадион.

Срещу застрашения от изпадене тим от Петрич Славия започна отлично. Оше в 8-а минута капитанът Йордан Петков вкара гол с глава след центриране от фаул на Керчев, 20 минути по-късно "белите" вече водеха с 2:0 - от фаул Керчев изпрати топката в ъгъла на вратата на Беласица. Секунди преди това Ивайло Велинов спря с грубо нарушение атака на Новкович и бе изгонен с директен червен картон. Това стана в 28-а минута, а три по-късно Радослав Анев направи нарушение за втори жълт картон и бе отстранен от игра. Двата отбора играхо с по 10 души до 75-а минута, когато за втори жълт картон бе изгонен и Петър Трифонов от Беласица. 12 минуто по-късно Саша Симонович, асистиран от Илия Илиев, отбеляза трети гол за Славия и на практика мачът завърши, макар че реферът Мартин Богдев от Бургас, напълно неадекватен на играта и на двата отбора, даде  продължение от 3 минути.

Голмайстори: 1:0 - Йор. Петков (8), 2:0 - Керчев (28), 2:1 - Семина (50), 3:1 - Симонович (87)

Жълти картони: Анев, Н. Петров.

Червен картон: Анев(30)

Славия: Господинов, Вл. Иванов, Кавдански, Йор. Петков, Белошевич, Анев, Симонович, Новкович (72 - Илиев), Керчев, Малинди (60 - Н. Петров), Елтон (89 - Златковски)

В групата за мача: Кирев, Павлов, Д. Петков, Орлинов