Равенство с Лудогорец

Носителят на купата на България за 2018 година Славия завърши наравно 0:0 у дома с миналогодишния шампион Лудогорец (Разград) в мач от шестия кръг в Първа професионална лига.
Вратарят на "белите" Георги Петков, който е на 42 години, подобри рекорда на Йордан Филипов и стана най-възрастният футболист, играл в българския шампионат. Запалянковците поздравиха своя любимец с плакат "Вековен отбор - вековен вратар".
През първата част играта на стадион "Васил Левски" беше скучна, като в 18-ата минута удар слаб глава на поляка Якуб Шверчок не намери целта.
Малко по-късно Славчо Шоколаров стреля неточно по диагонала.
До края на полувремето опасностите в двете наказателни полета липсваха, като славистите се бранеха умело и показаха завидна тактическа дисциплина.
Веднага след почивката "зелените" опитаха да организират натиск към вратата на Славия, но до сериозни голови положения пред Петков не се стигна. В 55-ата минута опитният страж спаси удар от фаул на Жоао Пауло.
В 62-ата минута опасен шут на Галин Иванов от дистанция премина на сантиметри над напречната греда на вратата, пазена от Хорхе Броун.
Осем минути след това Шоколаров беше изведен от Галин Иванов, но ударът му отблизо беше спасен от Броун.
До края "белите" не допуснаха никакви опасности пред своята врата и двубоят логично приключи при нулево равенство.
Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите в тежкия пътен инцидент в събота край Своге.

състав на Славия: Георги Петков, Александър Александров, Милен Гамаков, Андреа Христов, Димитър Велковски, Владислав Узунов, Галин Иванов (90-Димитър Буров), Георги Йомов (85-Кристиян Пешов), Славчо Шоколаров, Янис Карабельов, Милчо Ангелов (81-Цветелин Чунчуков)