Първа загуба за сезона при 17-годишните

Славия допусна първото си поражение през сезона в Елитната ювошеска група на България до 17 години. В среща от третия кръг в шампионата "белите" загубиха като гости с 1:3 от Ботев (Пловдив).
В самото начало на двубоя Кирил Сашов пропусна да даде аванс в полза на славистите, а "жълто-черните" поведоха с гол на Иво Казаков 30-ата минута.
Веднага след почивката вратарят Никола Виденов спаси на два пъти Славия от второ попадение. В 68-ата минута "белите" се добраха до изравняване след гол с глава на Рафаил Пърликов.
Точно 11 минути след това Казаков върна аванса за пловдивчани, а Мартин Иванов в добавеното време фиксира крайния резултат.
След този мач Славия има актив от 6 точки на шесто място в класирането. В четвъртия кръг възпитаниците на старши треньора Ивайло Василев играят у дома срещу ЦСКА-София. Мачът е на 23 септември от 16.00 часа.