Три точки във Варна след голове на Цветелин Чунчуков и Галин Иванов

Славия победи Черно море с 2:1 като гост във Варна в среща от деветия кръг в Първа професионална лига. С успеха си "белите" вече имат 13 точки в актива, а победата е първа край морето от 2007 година насам.
Първото по-сериозно положение в мача беше за "моряците". В четвъртата минута Мартин Минчев бе изведен в отлична позиция вляво в наказателното поле на гостите, но стреля неточно над вратата.
Славистите успяха да открият резултата в 13-та минута. Цветелин Чункучов беше изведен от Георги Йомов отдясно в наказателното поле на Черно море и с удар по земя по диагонал вкара за 0:1.
В 38-та минута Черно море успя да изравни резултата. Юго Кононго отдясно подаде в наказателното поле на гостите към Мартин Минчев, който със силен изстрел от около 11 метра метра изравни резултата - 1:1.
В 46-та минута Славия отново излезе напред в резултата. Георги Йомов изведе в отлична позиция Галин Иванов, който нахлу в наказателното поле и с удар по земя вкара за 2:1 за "белите".
В 59-та минута Дани Кики можеше да изравни резултата, но след удара му с глава вратарят на гостите Георги Петков улови топката.
Само четири минути след това носителят на купата на България можеше за вкара нов гол. Димитър Велковски стреля много опасно от пряк свободен удар, вратарят Благой Макенджиев успя да избие топката и за късмет на домакините тя се отби в гредата.
В 74-та минута юношата на "белите" Радослав Василев, който сега защитава цветовете на домакините, получи втори жълт и съответно червен картон и Черно море остана с 10 души на терена.
До края на двубоя славистите контролираха напълно развоя на събитията на терена.

състав на Славия: Георги Петков, Александър Александров, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Стефан Ашковски (66-Момчил Цветанов), Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Георги Йомов (79-Владислав Узунов), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (87-Милчо Ангелов)

снимка: novsport.bg