Лесна победа за купата

Славия се класира за осминафиналите в турнира за купата на България. Носителят на трофея от миналия сезон победи лесно с 2:0 като гост втородивизионния Пирин Благоевград, въпреки отсъствието на Галин Иванов, който получи почивка.
Превъзходството на "белите" преди почивката беше достатъчно да бъде взет аванс в резултата, въпреки порпуските пред вратата на домакините. След точно половин час игра Георги Йомов центрира отляво и Цветелин Чунчуков с глава отблизо даде аванс в резултата в полза на славистите.
След почивката пестилавата игра на "белите" продължи, но в 59-ата минута се стигна до логичното. Димитър Велковски подаде отляво на Йомов и той от съвсем близо фиксира крайното 2:0.
Двубоят ще се запомни и с две добри спасявания на ветерана георги Петков.
Славия имаше подкрепата на над 100 свои запалянковци на стадиона в Благоевград.

състав на Славия: Георги Петков, Александър Александров, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски (90-Филип Кръстев), Георги Йомов (85-Кристиян Пешов), Славчо Шоколаров, Владислав Узунов, Стефан Ашковски (72-Момчил Цветанов), Янис Крабельов, Цветелин Чунчуков