Изненадваща загуба срещу новака Ботев (Враца)

"Белите" падат за първи път от шест двубоя

Славия загуби шокиращо с 0:1 от новака в елита Ботев (Враца) в мач от десетия кръг в Първа професионална лига.
През първата част славистите имаха лош късмет. Игралият като ляв бек Александър Александров се контузи и на негово място в игра влезе Тейнур Марем. Преди това, по време на загрявката травма получи и Димитър Велковски.
В 42-ата минута Даниел Гаджев от гостите получи втори жълт картон за симулация и остави своите съотборници с човек по-малко на терена.
Минута по-късно Момчил Цветанов беше изведен сам срещу вратаря Красимир Костов, но се засуети в наказателното поле и не успя да отправи голов удар.
След почивката "белите" натиснаха силно своя противник, когато официален дебют за домакините направи бившият национал Илиян Мицански.
В 62-ата минута Славчо Шоколаров стреля неточно от границата на наказателното поле. Последва и техничен изстрел на Георги Йомов, но стражът Костов изби в корнер.
В 68-ата минута Галин Иванов беше изведен на голова позиция в наказателното поле, но би в аут.
Десет минути след това врачани много изненадващо достигнаха до попадение. Юлиян Ненов беше изведен по крилото, измъкна се от защитата на домакините и отблизо със силен шут реализира гол във вратата, пазена от Георги Петков.
В 86-ата минута силен удар от дистанция на защитника Милен Гамаков срещна гредата на вратата на Ботев.
Минута преди края на редовното време голмайсторът Ненов остана сам срещу Петков, но стреля в тялото на стража на столичани.
Дълбоко в продължението на срещата Мицански отблизо отново не успя да преодолее вратаря Костов.
Славистите загубиха за първи път в последните шест мача във всички турнири.

състав на Славия: Георги Петков, Александър Александров (34-Тейнур Марем), Андреа Христов, Милен Гамаков, Владислав Узунов (80-Милчо Ангелов), Момчил Цветанов, Галин Иванов, Янис Карабельов, Георги Йомов, Славчо Шоколаров, Цветелин Чунчуков (60-Илиян Мицански)