Втора поредна загуба в Първа лига

Славистите отстъпиха на Левски в най-старото дерби

Славия загуби с 0:2 като гост срещу Левски в най-старото столично дерби и допусна второто си поредно поражение в шампионата.
Старши треньорът Златомир Загорчич не можеше да разчита на контузените Георги Петков, Александър Александров и Димитър Велковски. Тейнур Марем и Владислав Узунов играха на нетипичните за тях постове на десен и ляв защитник.
В петата минута красив удар със задна ножица на новото попълнение Илиян Мицански излезе в аут. Три минути след това Андреа Христов стреля неточно след изпълнение на фаул.
В десетата минута Антонис Стериакис спаси удар на Станислав Костов.
В 27-ата минута Костов проби самостоятелно покрай защитата на "белите", навлезе в наказателното поле и реализира попадение във вратата, пазена от младия гръцки страж Стериакис.
Славистите продължиха повече да контролират владението на топката, но не достигнаха до чисто голово положение.
Четири минути след почивката отново Костов не беше спрян от отбраната на Славия и вкара втория си гол в мрежата на "белите".
До края на двубоя Антонис Стериакис на два пъти се намеси решително след шутове на Жерсон Кабрал и Станислав Костов.
В средата на втората част в игра се появи младата надежда на Славия - Филип Кръстев, заменил капитана Галин Иванов. Илиян Мицански за първи път игра като титуляр след трансфера си при "белите".

състав на  Славия: Антонис Стериакис, Тейнур Марем, Андреа Христов, Милен Гамаков, Владислав Узунов, Георги Йомов, Галин Иванов (66-Филип Кръстев), Янис Карабельов, Момчил Цветанов (77-Кристиян Пешов), Милчо Ангелов и Илиян Мицански (85-Цветелин Чунчуков)