Славистите се върнаха на победния път

Мицански с първи гол за "белите"

Славия прекъсна серията си от две поредни поражения в Първа професионална лига. В двубой от 12-ия кръг "белите" спечелиха с 3:1 у дома срещу Септември.

Два гола във вратата на гостите паднаха още до четвъртата минута. След само 120 секунди игра Александру Бенга си вкара автогол след центриране в наказателното поле на Георги Йомов.

Само две минути по-късно Тейнур Марем асистира за попадението на бившия национал Илиян Мицански за 2:0. Нападателят реализира със странична ножица за първи път в екипа на Славия.

До края на първата част "белите" на няколко пъти пропуснаха да увеличат аванса си.

След почивката превъзходството на водения от Златомир Загорчич състав продължи. В 62-ата минута Йомов се разписа за 3:0 след плътен удар и подаване на Мицански.

В последвалите минути стана изключително трудно за двата отбора, след като над националния стадион "Васил Левски" заваля пороен дъжд.

Четири минути преди края на редовното време влезлият като резерва Кристиян Пешов пропусна да се разпише във вратата, пазена от Янко Георгиев.

В добавените минути Ишмаел Байду от съвсем близка дистанция вкара почетния гол в полза на септемврийци.

След този успех Славия събра актив от 16 точки на седмото място във временното класиране в Първа лига.

състав на Славия: Георги Петков, Тейнур Марем, Милен Гамаков, Андреа Христов, Стефан Ашковски (59-Момчил Цветанов), Славчо Шоколаров, Янис Карабельов, Георги Йомов (83-Кристиян Пешов), Владислав Узунов, Милчо Ангелов (70-Филип Кръстев), Илиян Мицански