Най-тежката загуба за "белите" през сезона

Най-тежката загуба за

Славия записа тежка загуба с 0:3 при гостуването си срещу Етър в двубой от 13-ия кръг в Първа лига.
В 12-ата минута Галин Иванов центрира от корнер, а ударът с глава на Славчо Шоколаров мина на сантиметри покрай гредата.
Девет минути след това центриране от фаул намери Георги Сърмов, той подаде към Даниел Младенов, но шутът му беше спасен от Антонис Стериакис, а Шоколаров си вкара автогол в опита си да изчисти кълбото.
До края на първата част славистите не успяха да създадат голови положения пред вратата на "виолетовите".
Седем минути след почивката Аласана Мане спечели няколко метра с добър дрибъл, след което стреля, но ударът му излезе в аут. Три минути по-късно, при центриране от ъглов удар, топката достигна до Пламен Гълъбов, но той стреля неточно.
В 69-ата минута Славчо Шоколаров стреля опасно от дистанция, но вратарят Христо Иванов отби удара му в корнер.
В 77-ата минута домакините реализираха второ попадение. Топката достигна до Аласана Мане след разбъркване в наказателното поле и нападателят с красив параболичен удар не остави шансове за вратаря Стериакис, разписвайки се за 2:0.
В последната минута на редовното време влезлият като резерва Иван Петков със задна ножица оформи крайното 3:0.
Това беше най-голямата загуба за Славия през сезона. Славистите са на девето място с 16 точки.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Тейнур Марем, Андреа Христов, Милен Гамаков, Владислав Узунов, Георги Йомов (68-Цветелин Чунчуков), Галин Иванов, Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Момчил Цветанов (84-Кристиян Пешов), Илиан Мицански (57-Милчо Ангелов)