Драматично отпадане за купата

Славия отпадна на осминафиналите в турнира за купата на България. В епичен двубой, напомнил на финала от миналия сезон, славистите отстъпиха с 3:4 след дузпи като гости срещу Лудогорец. В редовното време и продълженията на двубоя в Разград двата отбора направиха равенство 2:2.

Мачът на "Лудогорец Арена" започна отлично за носителите на трофея за 2018 година. В 14-ата минута Галин Иванов с удар от фаул изненада вратаря Хорхе Броун и откри резултата в полза на Славия.

В последвалите минути Славия имаше шансове да удвои аванса си, но опасни удари на Милчо Ангелов, Цветелин Чунчуков и Георги Йомов не намериха целта.

Малко преди края на първото полувреме шампионите изравниха чрез Якуб Шверчок, който премина през трима защитници на "белите" и пусна топката покрай завърналия се на вратата Георги Петков.

През втората част двата отбора изчакваха съперника да сгреши. В 74-ата минута Шверчок беше изпуснат в наказателното поле, обърна се и се разписа за втори път в двубоя.

Славистите не се предадоха и само три минути след това Галин Иванов отново прониза Броун с точен шут от наказателното поле. До края на редовното време "белите" се бранеха умело и лесно отбиха натиска на домакините.

Ситуацията беше подобна и в допълнителните 30 минути на двубоя. В 101-ата минута едно от малкото неразбирателства защитата на Славия позволи на Джоди Лукоки и Шверчок да тестват уменията на Георги Петков. Ударът на Лукоки отблизо беше спасен от опитния страж, а опитът за гол на поляка пак не сполучи, след като топката, шутирана от съвсем малък ъгъл, срещна вънщната страна на страничната греда.

Клаудиу Кешерю беше изпуснат при центриране от фаул в 110-ата минута, но ударът му излезе далеч в аут.

При последвалите дузпи Славия може да съжалява за пропуснатите си шансове. Славчо Шоколаров, Владислав Узунов и Галин Иванов бяха точни при първите три удара от бялата точка, докато Лукас Саша стреля в аут и това осигури важен аванс за "белите".

Последните две дузпи, изпълнени от Милен Гамаков и Георги Йомов, бяха спасени от Хорхе Броун и това осигури драматичния успех за Лудогорец с 4:3 след точните удари на Густаво Кампаняро и Клаудиу Кешерю.

състав на Славия: Георги Петков, Тейнур Марем, Андреа Христов, Милен Гамаков, Владислав Узунов, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов (120-Александър Станисавлевич), Георги Йомов, Галин Иванов, Милчо Ангелов (65-Илиян Мицански), Цветелин Чунчуков (98-Момчил Цветанов)