Нова загуба в Първа лига

Две греди лишиха "белите" от точките в Стара Загора

Славия загуби с 0:2 като гост срещу Берое и допусна второ поредно поражение в Първа професионална лига. Мачът от 14-ия кръг в Стара Загора можеше да има съвсем друг развой. Още преди изтичане на първата минута на двубоя носителите на купата на България можеха да поведат в резултата. Галин Иванов проби отляво, топката достигна до Милен Гамаков, който стреля от дистанция, но топката срещна гредата.
В 14-ата минута домакините достигнаха до попадение. Меска подаде към Вандерсон Виана и той отблизо реализира първото си попадение в Първа лига.
Седем минути по-късно Берое можеше да реализира втори гол. Вандерсон опит да шутира от наказателното поле, но се подхлъзна и случайно подаде към Борислав Цонев, който отблизо не успя да преодолее Георги Петков.
В 29-ата минута Галин Иванов центрира остро отдясно, но трима футболисти на "белите" в близост до голлинията се разминаха с топката.
В първите минути на втората част головите положения пред двете врати липсваха, а славистите бяха прекалено плахи при граденето на атаките към вратата на съперника. В 66-ата минути Георги Петков спаси опасен диагонален удар на Мартин Камбуров след подаване на Меска.
Осем минути след това Мартин Райнов изведе Вандерсон, който напредна и от малък ъгъл реализира втори гол за "зелените".
В 87-ата минута Георги Йомов стреля красиво отдалеч, но топката отново срещна напречната греда и не пожела да влезе в мрежата на домакините.
След това поражение Славия остава на девето място в класирането.

състав на Славия: Георги Петков,Тейнур Марем, Александър Станисавлевич, Андреа Христов (46-Неманя Иванов), Славчо Шоколаров, Милен Гамаков, Янис Карабельов, Георги Йомов, Илиан Мицански (80-Филип Кръстев), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (59-Милчо Ангелов)