Домакинско равенство с Локомотив

Три поредни двубоя в Първа лига без победа за "белите"

Славия направи равенство 1:1 у дома с Локомотив Пловдив в двубой от 15-ия кръг в Първа лига.
Още в 18-ата секунди на двубоя Анте Аралица използва неразбирателство в славистката отбрана и даде аванс в полза на гостите след удар отблизо и асистенция отдясно на Бирсент Карагарен.
След това "белите" владееха повече топката, а пет минути след попадението Милчо Ангелов отблизо пропусна невероятен шанс да изравни.
До края на първата част опасни удари на Славчо Шоколаров и Владислав Узунов не успяха да изравнят резултата.
След почивката Славия продължи да играе още по-активно, но в 56-ата минута Бирсент Карагарен стреля опасно и принуди Антонис Стериакис да избие кълбото.
Само шест минути след това влезлият като Илиян Мицански изравни с удар от наказателното поле.
В 77-ата минута удар с глава на Славчо Шоколаров премина на сантиметри покрай гредата.
В последните секунди "белите" имаха пълно превъзходство, но не достигнаха до втори гол във вратата на пловдивчани.
Веднага след последния съдийски сигнал се стигна до спречкване между футболисти и треньори от двата отбора, а защитникът на гостите Димитър Везалов получи червен картон.
След това равенство Славия има актив от 17 точки на десето място във временното класиране, след като няма победи в три поредни кръга.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Тейнур Марем, Неманя Иванов, Милен Гамаков, Владислав Узунов, Георги Йомов (29-Цветелин Чунчуков), Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Момчил Цветанов (86-Кристиян Пешов), Галин Иванов, Милчо Ангелов (61-Илиян Мицански)