Ново поражение в Първа професионална лига

Славия загуби с 0:1 гостуването си на Витоша в Бистрица от 16-ия кръг в Първа лига.
Славистите можеха да нанесат удар на своя противник в самото начало на двубоя, но късметът не беше на страната на носителите на националната купа за 2018 година.
В 11-ата минута Галин Иванов беше изведен зад защитата на домакините и влезе в наказателното поле, но ударът му беше спасен от Николай Георгиев.
Само четири минути след това Александър Александров центрира към Иванов и националът стреля с глава, но топката срещна напречната греда и излезе в аут.
В последвалите минути теренът в Бистрица беше покрит от гъста мъгла, но двубоят продължи.
В 27-ата минута Ивайло Лазаров беше изпуснат от защитата на "белите" след изпълнение на фаул, но топката му избяга и излезе в аут.
Пет минути след почивката Лъчезар Котев шутира неточно, а в 60-ата минута нов негов удар отново не затрудни завърналия се на вратата Антонис Стериакис.
В 74-ата минута Стефан Христов проби отдясно, центрира към Наско Милев и бившият футболист на "белите" се разписа във вратата зад младия гръцки вратар.
Две минути след попадението Георги Амзин с глава отблизо стреля покрай вратата, пазена от Стариакис.
До края на срещата Славия опита да организира натиск, а със сериозен пропуск в последните секунди на продължението се отличи влезлият като резерва Илиян Мицански.
Славистите нямат победа в пет поредни двубоя от всички турнири и имат само 17 точки на десето място в Първа лига.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Александър Александров, Тейнур Марем, Милен Гамаков, Владислав Узунов, Георги Йомов (84-Цветелин Чунчуков), Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Момчил Цветанов (70-Стефан Ашковски), Галин Иванов, Милчо Ангелов (58-Илиян Мицански)