Изразителен успех над Верея

Славия завърши с изразителна победа есенния дял в Първа лига. Славистите спечелиха лесно с 4:0 у дома срещу аутсайдера в елита Верея в двубой от 20-ия кръг в шампионата. това е най-изразителният успех за възпотинаците на Златомир Загорчич през кампанията.
"Белите" можеха да поведат в резултата още преди изтичане на първата минута. Илиян Мицански стреля от наказателното поле, но топката се отби в гредата и попадна в Георги Йомов, който също нацели страничния стълб зад Богомил Цинцарски.
 В петата минута нов шут на Галин Иванов срещна напречната греда на вратата на старозагорци.
Последваха нови пропуски на Стефан Ашковски и Мицански, за да се стигне до 17-ата минута. Тогава Янис Карабельов стреля точно от наказателното поле и топката спря в мрежата на гостите.
В 27-ата минута Галин Иванов центрира отдясно и Ашковски и след това Карабельов от съвсем близка дистанция не успяха да вкарат втори гол за домакините.
Логичното се случи само две минути по-късно. Галин Иванов беше оставен сам в малкото наказателно поле след подаване на Ашковски, но стреля слабо, а вратарят Цинцарски се вкара автогол в опита си да парира удара на национала.
След почивката темпото спадна, но домакините достигнаха до нови два гола, а с пропуск се отличи Галин Иванов.
В 67-ата минута Ашковски центрира към Мицански, който отблизо се разписа във вратата на Верея след нова грешка в отбраната на гостите.
Пет минути след това отново бившият национал Ашковски се разписа при добавка след удар на Александър Александров и спасяване на Богомил Цинцарски.
До края на двубоя голмайсторът Карабельов и Георги Йомов направиха сериозни пропуски пред вратата на гостуващия тим, а един път и вратарят на "белите" Антонис Стериакис се намеси решително.
След този успех Славия има актив от 24 точки на девето място в Първа лига.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Александър Александров, Тейнур Марем, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов (83-Владислав Узунов), Георги Йомов, Галин Иванов (75-Филип Кръстев), Стефан Ашковски (71-Момчил Цветанов), Илиан Мицански