Минимална загуба срещу Ботев

Славия загуби с 0:1 като гост срещу Ботев в Пловдив в двубой от 21-ия кръг в Първа лига.

В третата минута Емануеле Джерия спаси удар отблизо на Тодор Неделев. Седем минути след това Неделев изведе Антонио Вутов сам срещу Джерия и нападателят реализира попадението за домакините.

Славистите отговориха с два последователни удара отблизо на Радослав Кирилов, които бяха спасени от Даниел Кайзер.

В 33-ата минута Кайзер отби опасен шут на Славчо Шоколаров. В самия край на първата част отново Шоколаров стреля неточно от фаул.

В 50-ата минута Джерия направи отлично спасяване след опит за пас на Феребори Доре в малкото наказателно поле.

В следващите минути играта беше равностойна и не се стигна до сериозни опасности пред двете врати.

Седем минути преди края на редовното време Димитър Велковски проби отляво в наказателното поле, подаде към Дарко Тасевски и македонецът стреля, Кайзер изпусна топката, но Илиян Мицански не успя да се възползва от грешката на стража на домакините.

В 89-ата минута главният съдия Георги Давидов показа спорен червен картон за Джерия, който се сблъска при единоборство с Антонио Вутов извън наказателното поле. Наложи се Георги Петков да влиза в игра на мястото на Тасевски, за да запълни празнината, оставена от италианския страж.

В петминутното продължение на мача „белите“ не успяха да се доберат до изравняване в резултата.

състав на Славия: Емануеле Джерия, Ранди Онуоха, Тейнур Марем, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Дарко Тасевски (90-Георги Петков), Радослав Кирилов, Стефан Ашковски (78-Владислав Узунов), Цветелин Чунчуков (78-Илиян Мицански)