Драматичен обрат при завръщането на стадион "Славия"

Драматичен обрат при завръщането на стадион

Радослав Кирилов се отличи с два гола в края

Славия победи драматично с късен обрат от 1:2 до 3:2 у дома отбора на Черно море в 22-ия кръг в Първа професионална лига. Двубоят е емблематичен за "белите", които се завърнаха на своя клубен стадион, а с две попадения в самия край се отличи новото попълнение Радослав Кирилов.
Пред погледа на националния селекционер Петър Хубчев срещата започна отлично за славистите и те поведоха в резултата още в деветата минута с попадение на централния нападател Цветелин Чунчуков. Той се разписа отблизо след добавка при удар на Стефан Ашковски, спасяване на Георги Китанов и неразбирателство в отбраната на варненци.
Превъзходството на "белите" продължи и пропуски пред вратата на гостите направиха Дарко Тасевски и Ашковски.
В 33-ата минута "моряците" изравниха резултата чрез Цветомир Панов, който се разписа с диагонален удар след центриране на Аристот Ндонгала.
Секунди преди края на първата част Ранди Онуоха направи груба грешка в центъра и Георги Илиев му открадна топката, напредна и подаде към Дани Кики, който на празна вратата даде аванс за Черно море.
Втората част започна с натиск на "белите" и в 54-ата минута опасен удар на Чунчуков срещна страничната греда.
По-силната игра на Славия продължи и в 67-ата минута Кирилов също пропусна да направи резултата 2:2.
Две минути след това направилият официален дебют вратар Георги Георгиев спаси шут на Ндонгала, а при добавката Патрик Андраде не намери целта.
В 81-ата минута Радослав Кирилов овладя топката в половината на гостуващия тим, напредна и със страхотен удар в горния десен ъгъл на вратата на Черно море изравни резултата.
В оставащите минути до края възпитаниците на Златомир Загорчич натиснаха своя противник и в добавеното време бяха възнаградени от съдбата. Първо в 89-ата минута Георги Китанов спаси удар на резервата Владислав Узунов, но три минути след това Александър Станисавлевич свали кълбото към Кирилов и той се разписа за втори път в двубоя, оформяйки крайното 3:2 за радост на "белите" запалянковци при завръщането на клубния стадион.
Попаденията за Радослав Кирилов са първи с екипа на Славия сред трансфера му през зимата.

състав на Славия: Георги Георгиев, Ранди Онуоха (46-Владислав Узунов), Милен Гамаков, Александър Станисавлевич, Димитър Велковски, Славчо Шоколаров, Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Стефан Ашковски (71-Преслав Петров), Дарко Тасевски (86-Филип Кръстев), Цветелин Чунчуков