Втора поредна победа след нов обрат

Славия постигна втора поредна победа в Първа лига. В двубой от 23-ия кръг славистите направиха обрат от 0:1 до 3:1 при гостуването си срещу Ботев (Враца).

Двубоят на заледения терен във Враца започна зле за носителите на купата на България. В осмата минута домакините поведоха в резултата с гол на Венцислав Керчев, който се разписа след центриране на Йордан Апостолов.

В 21-ата минута Славия можеше да изравни, но удар на Радослав Кирилов по земя беше избит от вратаря Красивир Костов.

Логичното се случи в 38-ата минута, когато Кирилов с нов шут не остави шанс за Костов и резултатът стана 1:1.

Възпитаниците на Златомир Загорчич взеха инициативата в свои ръце след равностойните първи минути на второто полувреме. В 78-ата минута Димитър Велковски намери Цветелин Чунчуков и той реализира второто попадение във вратата на Ботев.

Крайното 3:1 беше оформено от Владислав Узунов, който вкара в мрежата на врачани в 86-ата минута при центриране от фаул на Славчо Шоколаров.

След този успех "белите" имат актив от 30 спечелени точки.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Тейнур Марем, Александър Станисавлевич, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Славчо Шоколаров (90-Филип Кръстев), Янис Карабельов, Стефан Ашковски (86-Преслав Петров), Дарко Тасевски (71-Владислав Узунов), Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков