Загуба в дербито

Славия загуби с 0:3 срещу Левски в дербито от 24-ия кръг в Първа лига.
Двубоят на стадион "Васил Левски" ще се запомни с някои спорни отсъждания на главния съдия Станислав Тодоров, а след почивката "белите" играха много под възможностите си. Антонис Стериакис спаси дузпа в средата на втората част и славистите завършиха в намален състав заради втори жълт картон на Александър Станисавлевич в добавеното време.
Още в третата минута на мача Дарко Тасевски изведе Радослав Кирилов в наказателното поле, крилото подаде успоредно на голлинията към Цветелин Чунчуков, който остана на празна врата, но в последния момент топката беше избита в корнер от Нуно Рейш.
Само минута след това "сините" достигнаха до попадение чрез Станислав Костов, останал сам срещу вратата след подаване на Жерсон Кабрал и грешка в защитата на "белите".
Малко по-късно Нуно Рейш опита да стигне до топката, но фаулира Цветелин Чунчуков в наказателното поле, а арбитърът Станислав Тодоров не отсъди дузпа.
В 19-ата минута Паулиньо стреля от малък ъгъл, топката се удари от външната страна на страничната греда и излезе в аут.
Десет минути след това Славчо Шоколаров шутира опасно от дистанция, но Николай Михайлов изби топката в ъглов удар.
В 40-ата минута Жерсон Кабрал получи топката, навлезе в наказателното поле и стреля силно, разписвайки се за 0:2 в близкия за Антонис Стериакис ъгъл.
Славистите могат да съжаляват за двете получени попадения и пропуснатите възможности при превъзходството във владеенето на топката.
В 52-ата минута Милен Гамаков изпусна от няколко метра да върне един гол в полза на Славия след изпълнение на корнер.
Три минути след това Давиде Мариани стреля силно от дистанция и изненада Стериакис, реализирайки за 0:3 с рикошет в гредата.
В 56-ата минута Станислав Костов беше изведен сам в наказателното поле, но стреля право в тялото на Стериакис, намесил се решително.
Три минути след това Милен Гамаков фаулира в наказателното поле Милош Цветкович, но Стериакис спаси битата от Паулиньо дузпа.
Точно преди изпълнението на 11-метровия наказателен удар старши треньорът Златомир Загорчич напусна резервната скамейка на Славия.
В последвалите минути удари на Радослав Кирилов и Славчо Шоколаров бяха спасени от вратаря Николай Михайлов.
В добавеното време на двубоя Александър Станисавлевич получи втори жълт картон за фаул срещу Паулиньо и беше отстранен от игра.
Дебют за "белите" направи юношата Христо Иванов, заменил Славчо Шоколаров 10 минути преди края на двубоя.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Тейнур Марем, Александър Станисавлевич, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Дарко Тасевски (70-Филип Кръстев), Янис Карабельов, Славчо Шоколаров (80-Христо Иванов), Стефан Ашковски (56-Владислав Узунов), Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков