Труден успех след първи гол на Тасевски

Славия спечели трудно с 2:1 при символичното си гостуване на Септември от 25-ия кръг в Първа професионална лига.
Още в осмата минута на двубоя Георги Стоичков фаулира Радослав Кирилов в наказателното поле и Цветелин Чунчуков лесно реализира отсъдената дузпа.
След точно половин час игра Стефан Ашковски стреля силно по диагонала, а вратарят Янко Георгиев се справи със ситуацията, въпреки че имаше трудности.
Шест минути след това нова груба грешка в защитата на Септември позволи на Ашковски да стреля от наказателното поле, но топката премина на сантиметри от страничната греда.
В началните минути на второто полувреме символичните домакини играха по-добре, но вратарят Янко Георгиев спаси шут от малък ъгъл на Радослав Кирилов. В 57-ата минута Септември имаше късмет и се добра изравняване. Кристофър Мандианго прехвърли допусналия груба грешка вратар Георги Георгиев, който се сблъска с Димитър Велковски.
Десет минути по-късно Чунчуков подаде към Дарко Тасевски и опитният македонец технично реализира второто попадение в полза на "белите". Това е дебютно попадение за македонеца с екипа на носителите на купата на България.
Малко по-късно опитният Тасевски се контузи при атака за Славия и беше заменен принудително от младия Филип Кръстев.
В добавеното време Асен Чандъров беше оставен непокрит в наказателното поле на "белите" и стреля от въздуха, но вратарят Георги Георгиев решително изби в корнер.
В тази среща официален дебют направиха Давид Уманес и Алекс Боримиров.
След този успех Славия отново заема осма позиция в класирането.

състав на Славия: Георги Георгиев, Преслав Петров, Славчо Шоколаров, Давид Уманес, Димитър Велковски, Радослав Кирилов (90-Алекс Боримиров), Янис Карабельов, Владислав Узунов, Стефан Ашковски (63-Георги Йомов), Дарко Тасевски (76-Филип Кръстев), Цветелин Чунчуков