Загуба от Етър в първия мач на осветление

Славия загуби с 0:1 у дома от Етър в двубой от 26-ия кръг в Първа лига. Мачът е исторически за "белите" и славистката общност, защото за първи път на стадион "Славия" се проведе двубой на електрическо осветление.
Носителите на купата на България ще играят със Септември, Локомотив (Пловдив) и Дунав (Русе)  в група "Б" от втората осмица в шампионата. Воденият от старши треньора Златомир Загорчич състав влиза в битката за Лига Европа с актив от 33 точки.
Още в деветата минута на срещата, на която присъстваха над четири хиляди зрители, Славчо Шоколаров стреля опасно от дистанция, но Христо Иванов спаси шута му.
Следващите минути бяха равностойни, но в 34-ата минута се стигна до грешка на Антонис Стериакис, който изпусна топката след центриране на Велко Батрович и Даниел Младенов реализира попадение на празна врата.
След почивката Славия държеше изцяло инициативата, но не успя да достигне поне до изравняване.
Опасен удар на Радослав Кирилов мина на сантиметри от дясната греда на вратата на гостите. На два пъти и Цветелин Чунчуков не успя да се разпише във вратата, пазена от Христо Иванов.
В средата на втората част на мача имаше заря в чест на завръщането на Славия на своя клубен стадион.
След този двубой ще има двуседмична пауза в Първа лига, след която започват мачовете от втората осмица.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Преслав Петров, Тейнур Марем, Давид Уманес, Димитър Велковски, Стефан Ашковски (68-Владислав Узунов), Славчо Шоколаров, Янис Карабельов, Радослав Кирилов, Филип Кръстев (53-Георги Йомов), Цветелин Чунчуков