Равенство с Локомотив

Славия направи равенство 1:1 като гост срещу Локомотив (Пловдив) в двубой от 28-ия кръг от Първа професионална лига.
Двубоят на "Лаута" започна лошо за носителите на националната купа, които допуснаха попадение още в 21-ата секунда. Ален Ожболт се разписа след бърза атака удар от наказателното поле.
Ранното попадение не смути славистите и на на свой ред упражниха натиск. В 29-ата минута сантиметри разделиха Стефан Ашковски от изравняването.
В 33-ата минута Владислав Узунов стреля опасно от фаул, но топката мина съвсем близо до страничната греда на вратата на домакините.
Шест минути преди края на първата част Никола Марич изби топката в последния момент преди Янис Карабельов да я вкара в празната врата на пловдивчани.
След почивката натискът на Славия продължи и в 65-ата минута се случи логичното. Димитър Велковски изпълни почти перфектно пряк свободен удар и прати кълбото във вратата на домакините, като не остави шансове за вратаря Илко Пиргов.
Голът е първи за левия бек Велковски с екипа на "белите".
До края Славия предпочете да играе предпазливо, но пропусна няколко добри шанса за контраатаки, които можеха да завършат с ново попадение във вратата на Локомотив.
Десет минути преди края Александър Станисавлевич блокира опит за попадение в наказателното поле на Велим Посинкович.
След второто си поредно равенство воденият от старши треньора Златомир Загорчич отбор има актив от 35 точки на второто място в група "Б" от втората осмица. Локомотив (Пловдив) е на първа позиция с две точки повече.
Следващият съперник на славистите е Дунав (Русе).

състав на Славия: Георги Георгиев, Александър Станисавлевич, Давид Хуманес, Тейнур Марем, Димитър Велковски, Радослав Кирилов (90+3 Христо Иванов), Владислав Узунов, Янис Карабельов, Стефан Ашковски (53-Тарко Тасевски), Георги Йомов (90-Преслав Петров), Цветелин Чунчуков