Вихрен - Славия

Първа победа от 21 март насам...

Славия спечели с 2:1 при гостуването си на Вихрен и това бе първата победа на белите след пет поредни поражения. До трите точки на Градския стадион в Сандански Славия стигна драматично. След като в 58-а минута Ортега вкара гол, домакините успяха да изравнят в първата минута на продължението от 3 минути, което реферът Ахмед Ахмед даде. Секунди след това Вълев нахлу в полето на Вихрен, опита удар, но топката се отби в гръб на защитник и Бето отбилоз я прати в мрежата на Вихрен...

В състава на Славия имаше няколко промени, поради негово желание Йордан Петков не бе в състава за мача, а на вратата отново бе Емил Петров. Капитанската лента бе на ръкава на Асен Николов, който бе най-добрият футболист на Славия в този важен мач.

Вихрен - Славия 1:2

0:1 - Ортега (58), 1:1 - Младинидис (90+1), 1:2 - Ортега (90+2)

Жълти картони: Керчев, Ем. Петров

Славия: Ем.Петров, Дяков, Кавдански, Р.Петров, Морац, Карлос, Попара (75 - Керчев), Бето, Дубала (80 - Вл.Иванов, Николов, Ортега (88 - Вълев)

В групата за мача: Господинов, Р. Димитров, Коприваров, Ристич