Миньор - Славия 1:0

Четвърта поредна загуба...

Славия загуби за четвърти пореден път през тази пролет и няма спечелена точка от мача със Сливен преди един месец. На 21 март белите победиха новака "Сливен", но в Перник загубиха от другия новак - “Миньор". Резултатът 0:1 е показателен за играния мач, а голът във вратата на Господинов бе комичен и не отговаря на класата и претенциите на вратаря на Славия. С параболичен удар десният защитник на Миньор Трифонов без да иска прати топката зад неоправдано излезлия напред вратар на белите. За Славия нигериецът Ортега пропиля най-голямата възможност за гол, като при 0:0 от 3 метра ритна топката напосоки и тя бе отбита от вратаря на притивника. Ортега бе сменен в  33-а минута заради негово оплакване от контузия. Повечето от играчите разочароваха и в този мач, някои от тях въобще не бяха на нивото на показаното от отбора в първите пролетни кръгове.

Трифонов (16)

Жълти картони: Р. Петров, Керчев (пети за него и пропуска следващия мач срещу Пирин)

Славия: Господинов, Вл. Иванов, Петков, Кавдански, Р. Петров, Карлос (55 - Керчев), Попара, Г. Иванов, Р. Димитров (75 - Коприваров), Ортега (33 - Бето), Дубала

В групата за мача: Ем. Петров, Морац, Ристич, Виктор Дениран