Славия - Пирин 2:3

Пета загуба след поредица от грешки...

Славия загуби от Пирин с 2:3 и това бе петото поредно поражение на отбора, който няма спечелена точка от 21 март насам. Пред своята публика момчетата на Стевица Кузмановски направиха поредния си слаб мач и след поредица от груби индивидуални грешки в отбрана, две от решаващите грешки бяха на капитана Йордан Петков, разочароваха привържениците си. До последните секунди на двубоя резултатът бе равен - 2:2, когато атака по фланга, който се отбранява от Роберт Петров, Коцев вкара победния гол за Пирин и отборът си тръгна с 3 точки от Овча купел, нещо, което и самите футболистите на гостите не можеха да повярват, че се е случило.

За първи път титулярно място получи Асен Николов, който не можа да издържи целия мач, едно полувреме игра нападателят Николай Вълев, контузен на мача с Локомотив (Мездра) преди повече от един месец и половина, а след дълго отсъствие на вратата застана и Емил Петров. Това са данни за статистиката, които не променят впечатлението за слабото представяне на Славия от петия пролетен кръг насам, което не може да се обясни само с честите промени в състава поради различни причини. До края на шампионата Славия гостува на Вихрен, Черноморец и Черно море и ще бъде домакин на Ботев, Левски и Локомотив (Сф) - тази програма единодушно се приема като тежка, отборът има само 30 точки...

В 24-а минута след сблъсък межу Галин Иванов и Кавдански, Иванов падна в безсъзнание на тревата и бе откаран с линейка за оказване на бърза на лекарска помощ в болница  По-късно младият футболист се завърна на стадиона с мнение на лекарите, че е получил комоцио и лек кръвоизлив от лявото ухо. Галин Иванов ще бъде лекуван от клубния лекар.

0:1 - Пеев (10), 1:1 - Петков (16), 2:1 - Бето (32), 2:2 - Делев (45), 2:3 - Коцев (90)

Жълти картони: Попара, Р. Димитров

Славия: Ем. Петров, Дяков, Йор. Петков, Николов (83 - Коприваров), Р. Петров, Г. Иванов (24- Р.Димитров), Попара, Ристич, Бето, Кавдански, Дубала (46 - Вълев)

В групата за мача: Господинов, Вл. Иванов, Карлос, Морац