Славия - Локомотив (Мездра) 1:0

Белите бият с гол от дузпа в последните минути...

Славия победи с 1:0 Локомотив (Мездра) в мач от втория кръг на шиампионата. Гола вкара Александър Младенов от дузпа три минути преди края. Това бе първи гол за отбора на този футболист и първа победа на Славия в новото първенство. Минималната победа не отразява превъзходството на домакините, които създадоха поне десетина чисти положения преди дузпата, но не успяха да отбележат гол. Заслуга за това имаше и реферът Мартин Богдев от Бургас, който не отсъди наказателен удар за нарушение срещу Галин Иванов в 70-а минута.

Мачът се изнерви съвсем излишно в последните минути, когато играчите на Локомотив реагираха гневно на отсъдената дузпа и получиха червени картони: Станимир Господинов и Милчо Макенджиев от гостите и Александър Младенов от Славия.

Славия - Локомотив (Мз) 1:0