Славия - Левски 1:3

В 11 поредни шампионатни мача белите нямат успех в най-старото българско дерби

Славия загуби с 1:3 от Левски в мач от 4-ия кръг на първенството и вече в 11 поредни срещи не успяха да постигнат дори и точка срещу този противник. Сините поведоха още в 3-а минута и удвоиха преднината си в последната минута на първото полувреме. Славия намали чрез Жоазиньо - Жуниор (първи гол в шампионата за бразилеца), но това се оказа напълно недостатъчно. В последната минута на редовното време Н. димитров вкара трети гол във вратата на Господинов и така белите се простиха с надеждата да вземат дори и една точка в мач срещу настоящия шампион. Макар че, както единодушно бе отбелязано след мача, Славия изигра най-добите си 90 минути досега в шампионата.

Дебют, и то успешен, като титуляр за Славия направи Николай Дюлгеров. Тодор Колев и Асен николов се оказаха ненапълно готови за игра и изгледаха мача от пейката. Реферът Стефан Спасов, известен в средите и като Пастата, не повлия с отсъжданията си върху крайния резултат, но подмина нарушения, които можеха да струват много на Левски - той дълго търпя бразилеца Лусио Вагнер да псува на чист български противниците си, а в 68- минута не посмя да изгони Зе Соареш за удар без топка на Дяков.

Капитанът Йордан Петков бе заменен принудително още в 12-а минута, което се отрази върху цялостната игрова схема на отбора.

0:1 - Бардон (3), 0:2 - Зе Суареш (45), 1:2 - Жоазиньо (78), 1:3 - Н. Димитров(90)

Жълти картони: Н. Петров (трети), Н. Дюлгеров (първи)

Славия: Господинов, Дяков, Б. Георгиев, Стив-Ренет, Петков (12 - Кавдански), Г. Иванов, Попара (70 - Дубала), Н. Петров, Н. Дюлгеров, Жутиор, Яшар (57 - Коприваров)

В групата за мача: Ем. Петров, Р. Петров, Ас. Николов, Т. Колев.