ЦСКА - Славия 2:0

И съдийски грешки лишават белите от точки...

ЦСКА победи Славия на стадион "Българска армия" с 2:0 и попари надеждите на белите за някакъв успех срещу червените вече в 11 поредни мача. "Заслуга" "Славия" да не спечели поне една точка има и главният рефер Александър Костадинов, който твърде рано позволи на ЦСКА да вземе преднина - най-напред съдията даде фаул на границата на полето, без да има някакво нарушение на Роберт Петров срещу Платини, после позволи на сливналията Иван Стоянов два пъти да пребива от фаула и той вкара гол. Малко след това принудително бе заменен капитанът Тодор Колев, а Велислав Вуцов бе отстранен от пейката по настояване на четвъртия съдия Богомил Маринов, известен като Мечката . В 58-а минута принудително бе заменен и защиткникът Стоян Георгиев, а направените от треньорите смени не промениха нито развоя на мача, нито повлияха на крайния резултат. В 12 кръга белите са вкарали само 8 гола, те имат в актива си 15 точки и са във втората половина на таблицата.

1:0 - Ив.Стоянов (26), 2:0 - Делев (48)

Жълти картони: Дубала, Т. Колев

Славия: Мболи, Димитров, Кавдански, Ст. Георгиев (58 - Ал.Младенов), Р.Петров, Н. Петров, Попара (70- Гонзалес), Т. Колев (30 - Г. Иванов), Б. Георгиев, Жуниор, Дубала

В групата за мача: Ем.Петров, Г.Богданов,Р. Рангелов, Яшар.