Славия - Ботев (Враца) 3:2

Първа шампионатна победа на белите от 7 април насам. Божов става вратар по принуда 7 минути преди края на мача със завърналия се в елита след четвърт век врачански тим. Първи голове на Ели Маркес и Юруков, Г.Иванов вкарва за 12-и път

Славия победи с 3:2 Ботев (Враца) и това бе първият успех на отбора, както в новото първенство, така и от 7 април тази пролет в предишния шампионат. С дебютни голове за Славия на Ели Маркес и Йордан Юруков, както и с 12-о попадение на Галин Иванов момчетата на Мартин Кушев и помощниците му стигнаха до 3-те точки.

Белите можеха да спечелят тези точки и с по-изразителна победа, защото в хода на мача имаше минути на тотално превъзходство, както и невероятни пропуски. При един от тях топката срещна страничния стълб на вратата на Ботев, след като Радослав Димитров направи перфектен рейд и ритна топката към целта, но тя се отби в гредата.

При 3:1 за Славия се стигна до рядка, но възможна ситуация: 7 минути преди края на мача вратарят Стефано Кунчев, очевидно извън пеналта, спря с нарушение атаката на Бранимир Костадинов от гостите и младият рефер Георги Димитров отсъди дузпа и вдигна червен картон на вратаря. Наложи се централният нападател Божов (трите позволени смени вече бяха направени) да слага вратарските ръкавици и да стои под рамката при изпълнението на дузпата от бившия футболист на Славия Виктор Дениран.

Нигериецът вкара за 2:3 и това бе всичко в мача, въпреки нервните ситуации в последните му секунди.

Славия - Ботев (Вр) 3:2

1:0 - Г. Иванов (3), 1:1 - Костадинов (7), 2:1 - Маркес (23), 3:1 - Юруков (48), 3:2 - Дениран (86-дузпа)

Жълти картони: Филипов, Юруков, Илиев

Червен картон- Кунчев

Славия: Кунчев, Филипов, Желев, Молдованов, Маркес, Иванов (62 - Жуниор), Димитров, Юруков (77 - Илиев), Божов, Пеев, Р. Василев (9 - Г. Христов)

В групата за мача: Ем. Петров, Дреновички, Тодоров, Попев