Локомотив (Пд) - Славия 0:2

Бразилецът Жуниор бележи двата гола за победата на "белите"

TBD

Славия победи Локомотив (Пд) с 2:0 в мач, на който домакинства, но според програмата бе гост. Причината за това бе наказанието на пловдивския отбор с лишаване от домакинство на два мача и желанието на пловдивчани да игряат срещата на стадиона в Овча купел. Така белите "гостуваха" на своя стадион и спечелиха шестата си шампионатна победа. С трите точки отборът излезе на 9-о място в таблицата на "А" група, от есенния дял остава един кръг, в който Славия наистина ще домакиства на Берое на 4 декември.

Отново герой на Славия бе бразилецът Жуниор, който настоява да бъде наричан с прякора си в Бразилия - Жозиньо. Той вкара и двата гола и вече има в актива си 8 пападения, които го превръщат в голмайстор на Славия, въпреки че и Тодор Колев е в състава, но за съжаление не играе вече в няколко мача поради контузия.

За първи път от 2 години насам в официален мач за Славия се появи Радослав Рангелов. Той влезе като резерва в 80-а минута. За последен път Ради игра в шампионатен мач точно преди две години - срещу Черноморец в Бургас, когато бе тежко контузен.

Победата на Славия бе "заплатена" с 5 жълти картона, от тях един бе за Жуниор, четвърти за него.

Локомотив (Пд ) - Славия 0:2

0:2 - Жуниор (61,71)

Жълти картони: Б. Георгиев, Младенов, Р. Петров, Жуниор, Г. Иванов

Славия: Мболи, Дяков, Б. Георгиев, Р. Димитров (62 - Яшар), Дюлгеров, Младенов (64 - Дубала), Попара (80 - Р. Рангелов), Р. Петров, Стив, Жуниор, Г. Иванов.

В групата за мача: Ем. Петров, Гонзалес, Кавдански, Н. Петров.