Левски - Славия 1:0

Белите губят въпреки добрата игра на отбора и численото превъзходство от 72-а минута до края. Новият треньорски екип дебютира в официален мач, трима футболисти също

Славия загуби на Герена от Левски с 0:1 в първия кръг на новото първенство. Домакините вкараха случаен гол в 27-а минута, след това преминаха в отстъпление, вероятно поради умората у играчите след мачовете в европейския турнир, но успяха да задържат крехката си преднина. В 72-а минута испанецът Тони Калво бе изгонен за втори жълт картон, но белите не успяха да оползотворят численото си предимство на терена цели 18 минути. И двата отбора имаха добри положения за гол (два пъти топката срещна гредата на вратата та Кунчев), а Галин Иванов, Божов и Жуниор направиха пропуски.

Този мач бе дебют на новия треньорски екип на Славия - Мартин Кушев, Йордан Петков, Наско Желев, с бялата фланелка дебютираха и трима играчи - Живко Желев - с капитанската лента, Атанас Борносузов и Ели Маркес.