Славия - Пирин 0:0

Безобразен съдия не позволи на белите да спечелят мача, второ поредно нулево равенство в първите три кръга...

Славия завърши 0:0 с Пирин на своя стадион в мач, направо съсипан от главния съдия Светослав Тодоров от Шумен и от единия от асистентите - Мартин Димитров, също от Шумен. Особено през второто полувреме, международният реферп съвсем наклони везните в полза на гостите и с поредица от обратни отсъждания накара белите пред своя публика да се борят едва за една точка. В 67-а минута Тодоров показа директен червен картон на защитника Борислав Георгиев, който спря самоотвержено голова атака на гостите. Така около четвърт час Славия бе с 10 души на терена, но и с тях на отбора не бе позволено да търси победен край. В 35-а минута топката нокаутира Роберт Петров след удар по нея на защитник на Пирин и Бобъра принудително бе заменен. Успешен дебют с бялата фланелка направи Александър Томаш, който започна като централен защитник, а завърши мача като ляв бек. За първи път след операция от херния в официален мач игра Павле Попара.

Въпреки съдийството, Славия направи няколко много добри атаки, но пред вратата Тодор Колев и Галин Иванов пропуснаха.

Жълти картони: Петков, Т. Колев, Г. Иванов.

Червен картон: Борислав Георгиев

Славия: Мболи, Дяков, Петков, Н. Петров (62 - Попара), Томаш, Б.Георгиев, Колев (68 - Дреновички), Р. Петров (35 - Дюлгеров), Пеев, Жуниор, Г. Иванов

В групата за мача: Ем. Петров, П. Димитров, Яшар, Ренет