Славия - ЦСКА 1:3

Несъществуваща дузпа, отсъдена от рефера Христо Ристосков, дава рамо на противника още през първото полувреме

Славия загуби от ЦСКА с 1:3 на своя стадион, като в седми пореден сезон срещу този отбор белите не получават никакъв шанс да се опълчат на противника си поради едно и също - необективна съдийска намеса. След петима негови колеги в групата на необективните срещу белите, съсипали поредния им опит за добро класиране в първенството, се нареди и санданският съдия Христо Ристосков, прочул се с провилилите се "битки" да докаже подкуп на бивши съдийски шефове. В 27-а минута Ристосков сгреши, като отсъди дузпа за ЦСКА, без да види, че "дърпащият за фланелката" Гарден Александър Томаш в момента е и "дърпаният за фланелката" от Гарден, и без асистентът му Джугански от Самоков да вникне в ситуацията и да даде знак с флага. Така Славия получи съдийски шамар рано- рано в мача и успя да вкара само един гол. В актива на белите са и два пропуска, фрапантният бе на Галин Иванов.

Според простите сметки в оставащите три кръга Славия практически не би могла да се бори за място сред участниците в европейските турнири и само някакво чудо може да изведе отбора до третото място...

0:1 - Гранден (27-дузпа), 0:2 - Делев (53), 0:3 - Янчев (65), 1:3 - Попара (70)

Жълти картони: Попара, Томаш, Колев, Ренет