Славия - Чавдар (Етрополе) 3:0

Два различни състава използва Емил Велев през двете полувремена, четирима нови играчи и един на проби участваха в контролата. Следващият мач е в Банско на 5 юли срещу Миньор (Пк)...

Славия победи с 3:0 Чавдар (Етрополе) в първата си контрола за сезона. Това бе първият мач на отбора под ръководството на старши треньора Емил Велев и помощниците му Владимир Иванов - Фугата и Николай Митов. Белите имаха превъзходство срещу втородивизионния си противник и през двете полувремена, а с победата в Самоков те си "върнаха" на етрополци за отстраняването им от турнира за Купата на България през тази пролет. За успеха голове вкараха Т. Колев в 31-а мин., Пеев в 63-а и Ил. Илиев в 82-а.

За първи път с бялата фланелка на терена излязоха новопривлечените Антонио Павлов от Видима - Раковски, полузащитник, Иван Цачев от Левски, нападател, Николай Божов от Академик (Сф), нападател, и Виктор Генев от Левски, защитник. Велев използва в мача и дошлия на проби французин Калвин Франклин, за последно играл в уелския Суонси, както и завърналите се в отбора, преостъпените в Монтана Симеон Мечев и Радослав Димитров- Меси, също и Виктор Дениран, играл като преотстъпен в Локомотив (Мз). В игра бе и Франсиско Алберони, който от първия пролетен кръг (срещу Спортист , Своге- 1:0), не се беше появявал в състава, както и юношите Спас Георгиев, Емил Мартинов и Цанислав Карасиклеров.

Славия - първо полувреме: Ем. Петров, Р. Димитров, Йор. Петков, В. Генев, В. Дениран, Г. Иванов (31- Сп. Георгиев), Алберони, Дюлгеров, Мечев, Т. Колев, Жуниор

Славия - второ полувреме: Ст. Кунчев, Карасиклеров, Г. Богданов, Дреновички, Р. Рангелов, Павлов (70 - Ем. Мартинов), Франклин, Пеев, Ил. Илиев, Божов, Цачев.

Следващата контрола на отбора е предвидена за 5 юли в Банско срещу Миньор (Пк). В четвъртък (1 юли) отборът ще бъде в почивка, в петък и събота (2 и 3 юли) ще тренира в София и на 4 юли (неделя) ще отпътува за Банско на втори подготвителен лагер, където ще бъдат изиграни и 5 контролни срещи.