Славия - Спортист (Своге) 6:0

Две контроли играят белите в последния ден от лагера в Банско. Победа срещу доскорощния участник в "А" група от Своге и равен 0:0 със Сливнишки герой. На проби в отбора е халфът от Израел Том Машраф...

Славия разгроми с 6:0 Спортист (Своге) в първата от двете контроли, които отборът игра в последния ден от лагера си в Банско. За изразителната победа по 2 гола вкараха Божов и Павлов, по един Попара и юношата Спас Георгиев. Старши треньорът Емил Велев използва два състава, накои от футболистите играха по едно полувреме и двете срещи. През второто полувреме срещу Спортист в игра бе халфът от Израел Том Машраф, бивш младежки национал на Израел.

Славия срещу Спортист: Кунчев (46 - Петров), Дреновички (46 - Карасинкеров), Генев (46 - Огнянов), Петков, Димитров, Дюлгеров (46 - Дениран), Илиев, Попара (46 - Павлов), Пеев, Георгиев (46 - Машраф), Божов.

Срещу третодивизионния Сливнишки герой белите завършиха 0:0. Макар че контролата започна в 18.30 ч., в Банско температурата на въздуха надхвърляше 36 градуса и бе трудно за футболистите да покажат добра игра и да вкарват голове.

Отборът се прибира в София на 19 юли и до началото на първенството ще се подготвя на своя стадион. На 22 юли - четвъртък, от 18.30 на стадион Славия се предвижда контрола с израелския Макаби (Хайфа), преди която ще бъде представен отборът за новия шампионат.