Тежка загуба срещу Дунав

Славия допусна тежко поражение у дома с 3:5 от Дунав (Русе) в двубой от 29-ия кръг в Първа професионална лига:
Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия бивш администратор на "белите" Николай Янкулов.
В 13-ата минута на срещата Исмаил Мустафа беше точен при добавката, след като Светослав Ковачев стреля, а вратарят Антонис Стериакис изби топката в краката на футболиста от гостите.
Само 12 минути след това Илия Мунин се извиси във въздуха, за да засече центриране от корнер на Красимир Станоев при 2:0 в полза на русенци.
Четири минути преди почивката Радослав Кирилов вкара едно попадение за Славия, но в следващата атака Дунав си върна аванса от два гола с точен удар на Светослав Ковачев след подаване на Диян Димов.
Пет минути след подновяване на играта Петър Патев събори в наказателното поле Кирилов и Цветелин Чунчуков върна надеждите на Славия след точен удар от бялата точка.
В 54-ата минута Ковачев наказа нова груба грешка в отбраната на "белите" и отблизо на празна врата направи резултата 4:2.
В 61-ата минута Драгош Фирцулеску със силен диагонален шут от наказателното поле реализира петия гол в полза на русенския тим.
В последната минута от редовното време Кирилов реализира второто си попадение в двубоя на стадион "Славия" и оформи крайното 3:5.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Славчо Шоколаров, Тейнур Марем, Давид Уманес, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Филип Кръстев (57-Стефан Ашковски), Дарко Тасевски, Георги Йомов (74-Владислав Узунов), Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков (88-Дени Бара)