Втора поредна загуба

Славия допусна второ поредно поражение в Първа футболна лига. В среща от 30-ия кръг славистите паднаха с 2:3 като гости срещу Септември.

Двубоят на стадион "Васил Левски" започна отлично за "белите", които водеха с два гола още до 11-ата минута.

Цветелин Чунчуков даде аванс за носителите на купата на България още в четвъртата минута, възпозвайки се от подаване на Димитър Велковски.

Само седем минути след това упражнението беше повторено и пак Велковски асистира на централния нападател Чунчуков при второто попадение.

Септемврийци се върнаха в двубоя в 33-ата минута, когато Александър Дюлгеров засече с глава центриране от фаул на Борис Галчев.

Осем минути след почивата Здравко Димитров шутира, Антонис Стериакис изби удара му, но Кристофър Мандиангу добави топката в мрежата.

В последните секунди на мача Илия Димитров засече във вратата на Славия центриране на Дарко Глишик, оформяйки успеха за Септември.

"Белите" имат актив от 35 точки на второто място в група "Б" от втора осмица.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Тейнур Марем, Давид Муньос, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Славчо Шоколаров, Георги Йомов, Дарко Тасевски (88-Владислав Узунов), Радослав Кирилов (46-Стефан Ашковски), Цветелин Чунчуков