Славия - Калиакра 0:1

Фалстарт на новия старши треньор и щаба му, загуба от абсолютен дебютант в елита след слаба игра и само два удара в очертанията на вратата на гостите. Първи мачове с бялата фланелка на четирима футболисти...

Славия загуби с 0:1 от абсолютния новак в елита Калиакра (Каварна). Това стана с гол без голова ситуация още в 5-а минута и след безсилие на белите за вкарат поне един гол през останалите 85 минути. Фалстарт направи новият старши треньор на белите Емил Велев и неговия щаб, въпреки добрата подготовка и поредицата контроли, които отборът игра преди началото на първенството.

На вратата отново застана националът на Алжир с френски паспорт Раис Мболи, който не участва в подготовката на тима и не игра в нито една от контролите.За първи път бялата фланелка облякоха Виктор Генев, Иван Цачев, юношата Спас Георгиев и Антонио Павлов. За първи път за Славия в официален мач игра и Илия Илиев след "сагата" му със Сливен.

0:1 - Филипов (5)

Жълти картони: Дреновички, Павлов

Славия: Мболи, Дяков, Петков, Дреновички, Генев, Дюлгеров (46 - Илиев), Димитров, Цачев (70 - Павлов), Пеев, Жуниор, Г. Иванов (46 - Спас Георгиев)