Славия се нуждаеше от продължения, за да отстрани Ботев (Враца)

Славия се класира за втория кръг от плейофите за Лига Европа. В мач-реванш от първия кръг на директните елиминации "белите" победиха трудно с 1:0 у дома след продължения състава на Ботев (Враца). Славистите продължават напред след общ резултат 1:0.
В 14-ата минута на двубоя на стадион "Славия" Славчо Шоколаров стреля опасно от дистанция, но топката мина над вратата.
Само две минути след това Георги Йомов беше изведен сам на голова позиция в наказателното поле на врачани, но вратарят Красимир Костов спаси първия му удар, а след това Илия Миланов блокира шута на Йомов при добавката.
В 34-ата минута Преслав Петров направи грешка, подарявайки топката на Емил Стоев, но ударът на юношата на "белите" беше спасен от Георги Петков.
Само три минути след това Йомов шутира от дистанция, но вратарят Костов изби удара му в корнер.
В 56-ата минута отново стражът Костов се намеси след изстрел на Владислав Узунов.
Четвърт час преди края на редовното време отново Георги Йомов се опита да шутира от малък ъгъл, но топката излезе в аут.
В 96-ата минута Давид Уманес беше задържан в наказателното поле и главният съдия Драгомир Драганов отсъди дузпа. Цветелин Чунчуков реализира при удара от бялата точка и донесе ценния успех в полза на Славия.
В 112-ата минута Златомир Загорчич беше отстранен от резервната скамейка след разправия с реферите.
Следващият съперник на "белите" по пътя към евротурнирите е Етър. Първата среща между двата отбора е на 20 май (понеделник) от 20.30 часа на стадион "Славия".

състав на Славия: Георги Петков, Ертан Томбак, Милен Гамаков, Давид Уманес, Преслав Петров, Георги Йомов (120-Христо Иванов), Славчо Шоколаров, Янис Карабельов, Димитър Велковски (120-Димитър Стоянов), Владислав Узунов (63-Дарко Тасевски, 109-Илиян Мицански), Цветелин Чунчуков