Гол аванс за "белите" срещу Етър

Гол аванс за

Славия взе един гол преднина срещу Етър при победата си у дома над "виолетовите" с 1:0 в плейофите за участие за Лига Европа. На стадион "Славия" Георги йомов осигури успеха в полза на славистите, които в този двубой бяха водени от помощник-треньора Мартин Кушев, след като Златомир Загорчич изтърпяваше наказание да не стои на резервната скамейка в един мач.
Още в третата минута Георги Йомов с глава отблизо не успя да открие резултата след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле на гостите.
В деветата минута защитата на "белите" блокира удар от наказателното поле на Велко Батрович.
В 35-ата минута Славчо Шоколаров стреля от дистанция, но Христо Иванов хвана топката пред голлинията.
Стигна се до добавеното време на първата част. Радослав Кирилов напредна по левия фланг, центрира в наказателното поле и Йомов отблизо засече кълбото във вратата на Етър.
В първите минути на второто полувреме Славия на два пъти не успя да организира добри атаки, след като имаше числено преимущество в половината на отбора от Велико Търново.
Четвърт час преди края на мача влезлият като резерва Дарко Тасевски майсторски изведе Цветелин чунчуков на голова позиция, но нападателят стреля настрани от вратата.
Дълбоко в добавеното време, при разбъркване в наказателното поле на "белите", Румен Руменов стреля опасно по земя, Георги Петков отклони топката в гредата, запазвайки мрежата си "суха".
Славистите не допускат нито едно попадение във вратата си в четвърти пореден мач от Първа лига.
Срещата-реванш на Славия с Етър е на 23 май (четвъртък) от 20.00 часа на стадион "Ивайло".

състав на Георги Петков, Ертан Томбак, Милен Гамаков, Давид Уманес, Димитър Велковски, Георги Йомов (90-Димитър Стоянов), Славчо Шоколаров (64-Дарко Тасевски), Янис Карабельов, Радослав Кирилов (85-Преслав Петров), Владислав Узунов, Цветелин Чунчуков