Експериментален състав завърши наравно с Поморие

Славия направи равенство 1:1 с Поморие в контролна среща, играна в Банско. "Белите" изпробваха младоци и играчи на проби.

Славчо Шоколаров откри резултата в 41-ата минута от дузпа, но Бекир Расим изравни в 74-ата минута с далечен удар. Следващата проверка на водения от Златомир Загорчич състав, която е и последна в планинския курорт, е в петък от 11.00 часа срещу новака в елита Арда (Кърджали).

състав на Славия: Георги Петков, Андреа Христов, Петър Патев, Дионисиос Болионис, Давид Уманес, Николай Дюлгеров, Христо Иванов, Славчо Шоколаров, Мартин Атанасов, Иван Тренчев, Росен Кръстев (Антонис Стериакис, Христо Попадийн, Емил Виячки, Георги Йомов, Владислав Узунов).

До момента славистите имат две победи и едно равенство в предсезонните си контроли.