Първо поражение през кампанията

Славия допусна първото си поражение в новия шампионат. В среща от втория кръг от efbet Лига славистите загубиха с 2:3 като гости срещу Локомотив (Пловдив).
Двубоят на "Лаута" започна отлично за "белите" и те поведоха още в третата минута. Националът Цветелин Чунчуков се възползва от груба грешка в защитата на домакините и се разписа във вратата, пазена от Мартин Луков още в третата минута. .
Радостта на Славия беше кратка, след като в 13-а минута Димитър Илиев изравни от спорна дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Христо Попадийн.
В 21-а минута пловдивчани направиха пълен обрат в двубоя след втори гол на Димитър Илиев. Капитанът на "черно-белите" стреля от движение в мрежата зад Антонис Стериакис след асистенция на Бирсент Карагерен.
Анте Аралица вкара третия гол за Локомотив в 27-а минута след серия от щастливи рикошети и даде солидна преднина на домакините преди почивката.
През второто полувреме темпото значително спадна, играта се накъса, а възпитаниците на Златомир Загорчич успяха да върнаха един гол малко преди края. Радослав Кирилов беше точен с прецизен удар в горния ляв ъгъл на вратата на отбора от Пловдив.
След два изиграни кръга през новото първенство Славия има актив от 3 точки.

състав на  Славия: Антонис Стергиакис, Христо Попадийн, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Янис Карабельов, Георги Йомов, Дарко Тасевски (76-Калоян Кръстев), Владислав Узунов (69-Николай Дюлгеров), Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков (82-Филип Кръстев)