Драматично поражение срещу ЦСКА-София

Славия допусна втората си поредна загуба в efbet лига. В среща от третия кръг "белите" допуснаха драматичен обрат с 1:2 срещу ЦСКА-София.
В първия четвърт час от срещата славистите повече се бранеха, предпочитайки сигурната игра в защита. Гостуващият тим нямаше никакви опасни положения в наказателното поле в първия повече от половин час от двубоя.
Стигна се до 35-ата минута, когато Николай Дюлгеров шутира от дистанция, вратарят Витаускас Черниаускас изпусна топката, но притичалите Цветелин Чунчуков и Радослав Кирилов не успяха да изпреварят стража на "червените", който в последния момент поправи пропуска си.
В 44-ата минута Тиаго стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят Георги Георгиев сигурно изби топката в корнер.
Втората част отново започна спокойно за възпитаниците на старши треньора Златомир Загорчич. В 60-ата минута Кирилов влезе навътре към наказателното поле и стреля, топката се отби в страничната греда и се върна към Янис Карабельов, който на празна врата откри резултата.
Десет минути след това Димитър Велковски направи груба грешка, подарявайки топката на Али Соу без никакви предпоставки да бъде създадена опасна ситуация и Евандро изравни, след като остана сам срещу Георгиев.
Малко по-късно опасен шут от дистанция на Николай Дюлгеров профуча покрай вратата на "червените", а в 74-ата минута Кирилов центрира отляво, Цветелин Чунчуков би отблизо с глава, но топката се удари в гърба на Божидар Чорбаджиски, който случайно попречи на кълбото за влезе за втори път в мрежата на гостите.
В 87-ата минута ЦСКА-София имаше късмет и достигна до второ попадение в двубоя. Андреа Христов опита да спре центриране отляво на Греъм Кери, топката излъга защитата на Славия и вратаря Георги Георгиев, оставяйки Евандро на малко повече от метър на празна врата.

състав на Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Николай Дюлгеров,  Владислав Узунов, Янис Карабельов, Дарко Тасевски (78-Христо Попадийн), Радослав Кирилов (88-Калоян Кръстев), Цветелин Чунчуков