10 слависти направиха равенство с Лудогорец

Десет футболисти от Славия направиха равенство 0:0 при гостуването си срещу шампиона Лудогорец Разград в един от най-интересните мачове от седмия кръг в efbet Лигата.
Двубоят започна равностойно, а в 21-ата минута "зелените" пропуснаха изключително шанс за гол. Дан Битон изведе на скорост Джоди Лукоки. Холандецът свърна за Якуб Швиерчок, който беше сам срещу празната врата, но изпрати топката в аут.
Пет минути след това Милен Гамаков стреля перфектно от фаул, но Ренан до Сантос отклони топката в гредата и славистите пропуснаха изгоден шанс да поведот в резултата.
В 30-ата минута подаване на Джоди Лукоки намери Мавис Чибота непокрит, той овладя кълбото и стреля, но Антонис Стериакис изби. Последва добавка на конгоанеца, но младият вратар се намеси и изби в корнер.
Четири минути след това Джоди Лукоки прехвърли излезлия неразчетено Стериакис, но Давид Уманес изби от голлинията.
В 44-ата минута дойде най-спорната ситуация в срещата в Разград. Реферът Стефан Апостолов отстрани с червен картон Стериакис за игра с ръка извън наказателното поле, въпреки че гръцкият страж изби топката с крак след шут на Лукоки.
След почивката домакините имаха териториално превъзходство, но не успяха да създадат сериозно напрежение пред влезлия от пейката ветеран Георги Петков, докато "белите" опитваха да атакуват на контри.
В 73-ата минута Петков изби в корнер силен удар на резервата Вандерсон. Шест минути след това попадение на бразилеца с български паспорт беше отменено от съдията Апостолов.
В 85-ата минута Димитър Велковски стреля опасно от дистанция, но топката мина на сантиметри в аут.
Новото попълнение Венцислав Бенгюзов направи официален дебют в състава.
До края на срещата "белите" умело задържаха равенството, въпреки че играха с човек по-малко.
След това равенство славистите заемат седмо място в класирането с актив от 9 точки.

състав на Славия: Антонис Стериакис, Петър Патев, Милен Гамаков, Давид Уманес, Венцислав Бенгюзов (76-Николай Дюлгеров), Димитър Велковски, Славчо Шоколаров, Емил Стоев (60-Владислав Узунов), Георги Йомов (45-Георги Петков), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков