Първа победа в Елитната група до 19 години

Славия спечели първия си успех в шампионата при 19-годишните. В среща от третия кръг славистите победиха с 1:0 у дома Верея.
Воденият от старши треньора Ивайло Василев състав трябваше да чака до 81-ата минута, за да вкара гол във вратата на старозагорци. Димитър Ненчов беше съборен в наказателното поле и сам реализира отсъдената дузпа за минималния, но заслужен успех девет минути преди изтичане на редовното време.
"Белите", които не могат да разчитат на някои от основните си играчи, направиха множество пропуски пред вратата на Верея. На три пъти и гредите помогнаха на гостите да не допуснат повече попадения във вратата си.
В четвъртия кръг от Елитната група до 19 години Славия играе като гост срещу Левски. Дербито е на 20 август от 18.00 часа. Славистите имат три точки след три изиграни двубоя.