Домакинска загуба от Арда

Славия допусна поражение с 2:3 у дома срещу новака в елита Арда (Кърджали) в среща от осмия кръг в шампионата.
След равностойните първи минути гостите имаха късмет да поведат в резултата. В 21-ата минута Спас Делев изпълни точно пряк свободен удар и прати топката във вратата зад Георги Георгиев.
Само четири минути след това при първа атака за "белите" Цветелин Чунчуков центрира към Галин Иванов и националът лесно изравни за 1:1.
В 32-ата минута Радослав Василев се откъсна от защитата и реализира с техничен удар второто попадение в полза на Арда. Юношата на Славия не се зарадва след гола, показвайки уважение към бившия си клуб.
В самия край на първата част Цветелин Чунчуков се размина с топката на празна врата след остро подаване в наказателното поле на Галин Иванов.
След почивката натискът на славистите даде резултат и в 51-ата минута Чунчуков беше фаулиран от Дарен Сидоел в наказателното поле. Нападателят на "белите" застана зад топката след отсъдената дузпа, но вратарят Иван Караджов спаси удара му от бялата точка.
Три минути след това Димитър Велковски претендираше за втора дузпа, но главният рефер Петър Костадинов не отсъди най-тежкото наказание във футбола. Велковски влезе в пререкание с Деян Лозев от гостите и двамата получиха червени картони.
В 81-ата минута Венцислав Бенгюзов фаулира Елиша Сам в наказателното поле и израелецът реализира удара от бялата точка.
В 87-ата минута Владислав Узунов с удар от границата на наказателното поле върна един гол в полза на Славия.
Славистите наложиха сериозен натиск в оставащите минути до края на мача и Узунов отново от дистанция удари греда и нямаше шанс да вкара още един гол във вратата на гостите от Кърджали.

състав на Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Давид Уманес, Милен Гамаков, Димитър Велковски, Георги Йомов, Славчо Шоколаров, Венцислав Бенгюзов (83-Владислав Узунов), Емил Стоев, Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (69-Калоян Кръстев)