Славия завърши наравно в Русе

Греда и пропуск в последната минута лишиха славистите от победа

Без девет контузени или наказани футболисти Славия завърши наравно 0:0 при гостуването си на Дунав в Русе в деветия кръг от шампионата.
През първото полувреме двата отбора играха доста предпазливо. В 20-ата минута русенци изтърваха първото си най-добро положение - Ахмед Ахмедов изведе Свилен Щерев, който шутира, но топката мина покрай левия страничен стълб. В 36-ата минута Йвайло Лазаров центрира от ъглов удар, а Мартин Ковачев стреля с глава в близкия ъгъл, но вратарят Георги Георгиев майсторски извади топката от голлинията.
В края на първото полувреме Цветелин Чунчуков се оказа в добра позиция, стреля, но топката излезе в аут.
През второто полувреме Дунав нападаше по-често, но не достигна до чисти голови положения. В 77-ата минута Диян Димов шутира от точката на дузпата, но топката мина над вратата.
В края на мача Славия пропусна най-чиста възможност в мача. Славчо Шоколаров отправи далечен удар, с който изненада вратаря Благой Макенджиев, но топката се удари в лявата греда. При добавката Емил Стоев стреля мигновено, но пропусна да вкара.
След това равенство славистите имат актив от 10 спечелени точки.

състав на Славия: Георги Георгиев, Петър Патев, Емил Виячки, Давид Уманес, Христо Попадийн (84-Неделко Ковачевич), Емил Стоев, Владислав Узунов, Славчо Шоколаров, Филип Кръстев (58-Дарко Тасевски), Галин Иванов, Цветелин Чунчуков (85-Калоян Кръстев)