Локомотив (Сф) - Славия 4:3

Нещастен мач за белите. Гонят вратаря Кунчев още в 18-а минута, след 72 минути с играч по-малко отборът стига само до почетен резултат...

Славия загуби с 3:4 от столичния Локомотив в последния есенен кръг и след 15 мача остана с актив от 23 точки - 7 победи, 2 равни и 6 загуби.

На стадион "Васил Левски" последният мач за есента се разви нещастно за белите. Още във 2-а минута те получиха гол, а 16 минути по-късно вратарят Стефано Кунчев бе изгонен за нарушение извън наказателното поле при предотвратяване на голова ситуация за противника. Така цели 72 минути Славия изцеди силите си и макар че отборът не се пощади, стигна само до почетна загуба. Тя струваше на състава общо 5 жълти и 1 червен картон, доста нерви на пейката и на трибуните с привърженици на отбора, както и доста треньорски усилия чрез промяна на играчите по постове да се постигне и промяна в резултата. Не се получи. Така, след пет последователни загуби Локомотив (Сф) най-сетне стигна до победа над Славия...

За първи път в мач за първенство през тази есен игра вторият вратар Емил Петров (той има 90 минути срещу Лудогорец за Купата), а младият защитник Галин Богданов вкара първия си гол за Славия в шампионатен мач.

1:0 - Писаров (2), 1:1 - Божов (26-дузпа), 2:1 - Св. Дяков (29), 3:1 - Писаров (35), 3:2 - Г. Богданов (37), 4:2  - Писаров (47), 4:3 - Пеев (55 - дузпа).

Жълти картони: Дяков, Генев, Дреновички, Г. Иванов, Пеев

Червен картон: Стефано Кунчев

Славия: Кунчев, Дяков, Генев, Дениран (83 - Дреновички), Богданов, Илиев, Г. Иванов (78 - Мечев), Пеев, Божов, Христов, Димитров (18 - Ем. Петров)

В групата за мача: Барбоса, Георгиев, Цачев, Павлов.