Берое - Славия 2:1

Втора поредна загуба на белите, осма досега в шампионата. Отборът изостана чувствително от лидерите, зад Славия в таблицата са само застрашените от изпадане...

Славия загуби с 1:2 от Берое в Стара Загора. Това бе втора поредна загуби след подновяването на първенството  и осма досега в шампионата след отминали 18 кръга. С актив от 26 точки белите изостанаха чувствително от лидерите в групата, зад тях в таблицата са само застрашените от изпадане състави.

На стадиона под Аязмото футболистите на Емил Велев поднесоха поредно разочарование. Макар че те получиха първия си гол след явна засада на автора му Тодор Христов, впечатлението, че не се представят според възможностите остана и след този кръг. Столичаният отбор успя да изравни 7 минути преди края на мача с гол на Илия Илиев от пряк свободен удар (Илиев пропусна да вкара строхотна положение пред първото полувреме и резултатът можеше да бъде съвсем друг), но допусна гол в своята врата три минути преди последния сигнал и това бе всичко, въпреки 4-минутното продължение и натиска към вратата на Берое.

Дебют за Славия в шампионатен мач направи новопривлеченият защитник Диян Молдованов, за този мач сред  резервите седна Мартин Сечков. Според наблюдателите най-висока оценка за играта си в Славия заслужава бразилецът Баяно, който обаче си изкара и жълт картон (втори за него).

1:0 - Т. Христов (32), 1:1 - Илиев (83), 2:1 - Ямуков (87)

Жълти картони: Баяно, Кушев, Генев

Славия: Кунчев, Филипов, Молдованов, Генев, Дяков, Баяно, Илиев, Пеев (55 - Кушев), Юруков (46 - Димитров), Христов, Божов (71 - Цачев)

В групата за мача: Ем. Петров, Дениран, Сечков, Мансаров