Славия - Левски 2:1

Първа победа въобще на белите срещу сините от 2003 година насам...

Славия спечели с 2:1 срещу Левски в контролна среща и това бе първата победа на отбора над този противник въобще от 2003 година насам. Тогава на стадиона в Герена Славия спечели с 2:1 срещу Левски (с треньор Муслин) и провали амбициите за шампионска титла на сините през сезона.

На стадиона в Овча купел контролата наблюдаваха повече зрители отколкото в шампиотантия мач през есента (2:2). Славия поведе с гол на бразилеца Жосиас Басо(първи мач за него в стартовия състав), който след центриране от свободен удар прониза вратата на Божидар Митрев. Левски изравни едва в 78-а минута чрез влезлия по-късно в игра Даниел Младенов, а само 3 минути след това юношата на Левски и бивш играч на отбора, сега в отбраната на Славия, Виктор Генев с глава простреля втория вратар на сините Кирил Акалски. Треньорите се бяха договорили за неограничен брой смени, поради което в мача участваха близо 40 футболисти.

В Славия на проби бе френският гражданин от алжирски произход Хикем Слимани (халф, играч на  "Пари Сен Жермен"). Емил Велев го пусна на терена в 46-а минута (като смяна на Илия Илиев), но 10 минути по-късно, явно невпечатлен от алжиреца, го замени с Иван Цачев. В минутите, в които Слимани бе в игра, той се докосна само два пъти до топката и би едно волле от линията на наказателното поле, което прати топката в информационното табло.

1:0 - Бассо (15), 1:1 - Младенов (78), 2:1 - Генев (81)

Славия: Ем. Петров (46 - Д. Вълков), Филипов (75 - Предев), Молдованов (70 - Сечков), Дениран, Бассо (56 - Генев), Баяно (80 - Б. Васев), Георгиев (46 - Христов), Пеев 80 - Желев), Илиев (46 - Слимани, 56 - Цачев), Божов (56 - Кушев), Жуниор.