Славия - Академик 2:0

Първа домакинска победа на белите през пролетния шампионатен дял...

Славия победи Академик с 2:0 на своя стадион и това бе първата домакинска победа на отбора през пролетния шампионатен дял. Двата гола станаха след центрирания на Божов, като след първото редовски си отбеляза автогол, а след второто защитникът Виктор Генев влезе с топката във вратата на гостите. Това бе втори гол на Генев в първенството с екипа на Славия.

Принудително бяха заменени двама играчи на Славия - Виктор Дениран напусна поради контузия още в 32-а минута, Николай Божов бе сменен през второто полувреме, след като получи некоректен удар в лицето в наказателното поле на Академик.

1:0 - Редовски (5 - автогол), 2:0 - Генев (19)

Жълт картон - Кушев

Славия: Кунчев, Дяков, Генев, Сечков, Дениран (32 - Филипов), Кушев, Баяно, Пеев, Божов (62 - Христов), Жуниор (54 - Георгиев), Димитров.

В групата за мача: Петров, Молдованов, Цачев, Васев